Публічна інформація

Поради батькам

як допомогти старшокласнику обрати професію

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Стримбівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Великобичківської селищної ради оголошує зарахування дітей до 1-го класу на 2022-2023 н. р. Прийом заяв проводиться до 31 травня 2022 р. До заяви одного з батьків (чи повнолітнього) додаються: 🔸копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу (під час подання копії перевіряється оригінал); 🔸медична довідка за формою первинної облікової документації №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (оригінал або копія). ❗У зв’язку з воєнним станом діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, також зараховуються до ЗЗСО. Чекаємо Вас за адресою: Стримбівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів вул. Першотравнева, 29 "А" Тел.: 0678007735 0987622980 З повагою, адміністрація закладу

Дистанційне навчання

Шановні батьки! У зв'язку з загостренням ситуації по захворюванню на covid-19, прийнято рішення перевести навчальні заклади на дистанційну форму навчання з 26 січня 2022 року по 06 лютого 2022 року включно. Бережіть здоров'я своїх дітей, близьких та оточення.

Конституція України, стаття 53 (кожен має право на освіту)

 • Закон «Про освіту»
 • Закон  «Про загальну середню освіту»
 • Закон  «Про інформацію»
 • Закон  «Про доступ до публічної інформації»
 • Статті 73, 78 Господарського кодексу України
 • Закон  «Про відкритість використання публічних коштів»
 • Закон  «Про захист персональних даних»
 • Закон  «Про запобігання корупції»

Кому може стати в пригоді Закон «Про доступ до публічної інформації»?

Цей закон був ухвалений Верховною Радою в 2011 році. Тоді це був один із найпрогресивніших законів на рівні світової спільноти. Він і зараз займає доволі високе місце в рейтингу, хоча за ці 8 років багато країн поліпшили своє внутрішнє законодавство. Закон забезпечує механізм, який дозволяє збирати інформацію не тільки журналістам. Журналісти в цьому плані не мають жодних переваг перед іншими людьми. Закон про доступ – це дуже зручний універсальний механізм, який слугує всім активним громадянам. У даному випадку ми будемо говорити про активність батьків, які повинні використовувати цей правовий інструмент для того, щоб захищати права своїх дітей і отримувати необхідну інформацію, пов’язану з реалізацією права на освіту.

Де шукати публічну інформацію про школу?

Доступ до інформації забезпечується шляхом:

1)      Систематичного та оперативного оприлюднення інформації:

 • В офіційних друкованих виданнях;
 • На офіційних веб-сайтах у мережі інтернет;
 • На єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
 • На інформаційних стендах;
 • Будь-яким іншим способом;

2)      Надання інформації за запитами на інформацію

Що таке публічна інформація?

Публічна інформація – це відображена на задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Які є види публічної інформації?

 •        – Уся інформація, що перебуває у володінні суб’єктів владних повноважень, тобто органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, інших суб’єктів, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства, та рішення яких є обов’язковими до виконання (пункт перший частини першої статті 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).
 •        – Інформація щодо використання бюджетних коштів юридичними особами, що фінансуються з державного, місцевого бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим (пункт два частини першої статті 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).
 •        – Інформація, пов’язана з виконанням особами делегованих повноважень суб’єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг (пункт третій частини першої 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).
 •        – Інформація, яка стосується постачання товарів, послуг, цін на них, якщо йдеться про суб’єктів господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями (пункт четвертий частини першої 13Закону «Про доступ до публічної інформації»).
 •        – Інформація про стан довкілля, якість харчових продуктів і предметів побуту, аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров’ю та безпеці громадян (частина друга 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).
 •        – Інформація, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідна інформація) (частина друга 13 Закону «Про доступ до публічної інформації»).

Що таке запит і що таке звернення?

Під зверненням громадян закон розуміє викладені в письмовій або усній формі пропозиції, зауваження, заяви, клопотання або скарги.

Запит на доступ до публічної інформації – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформації, що перебуває у його володінні.

Закон «Про доступ до публічної інформації» не поширюється на звернення громадян, так само як і Закон «Про звернення громадян» не поширюється на доступ до публічної інформації.

Догори