Школа

Поняття «школа» в наш час

У наш час слово «школа» вживається для позначення такого місця або установи, де навчаються, де отримують необхідні для життя знання. Але первісне значення слова «школа» нагадує всім учням і вчителям, що перед дверима школи повинен стихати галас життєвої метушні. У школі немає місця пустощам і життєвим турботам, а головною метою занять у школі повинен бути розвиток духовних якостей учнів.

Учень, як істота розумна та вільна, з надходженням до школи закликається до розумного життя, до самостійного засвоєння пропонованих їй знань, до свідомого й добровільного виконання правил моральної поведінки. Школа не буде відповідати своєму імені, якщо учні перенесуть в неї всі недоліки сімейного життя, якщо вони не залишать за порогом школи звичок до неуважності й неробства, грубих ігор та сварок, або якщо вони виявляють небажання вчитися.

Що таке школа?

Дійсно, школа — це не просто будинок, в якому учні отримують від вчителів знання. Школа — це місце, де від учня потрібна стійка та напружена увага, а також дотримання дисципліни, що витікає зі свідомого особливого ставлення учнів до вчителів.

Школа — це розплідник вищих, духовних задатків людської природи. Школа — це храм виховання дитячих сердець, чуйних до всього прекрасного. Школа — це місце, в якому відбувається пробудження і розвиток юних умів, які прагнуть до світла, до знання, до істини.

Прокрутити вгору