Фізико-математичний тиждень

У Стримбівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів протягом останнього тижня березня пройшов фізико- математичний тиждень, мета якого – пробудження в учнів інтересу до вивчення математики та фізики, підвищення математичної культури школярів, розвиток їх мислення та математичних здібностей, розвиток особистісних якостей учнів, встановлення міжпредметних зв’язків, виховання згуртованості, поваги до товаришів та їхньої думки, виховання наполегливості і відповідальності, допитливості і творчої активності.

Тиждень минув під девізом: “Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись! Бо чого навчишся в школі, знадобиться ще колись!”. Програма його проведення передбачала різні форми і методи роботи. Вдало поєднувалися як колективні, так і індивідуальні види робіт. Протягом тижня було проведено різноманітні ігри та інтелектуальні змагання, в яких були задіяні учні середніх та старших класів.

Розпочався тиждень дискусією між учнями різних класів на тему: “Чому потрібно вивчати математику та фізику?”. Для учнів 5 класу було проведено цікаву математичну вікторину. Учні 6-8 класів були залучені до участі в інтелектуальній грі “Щасливий випадок”, яку провела вчителька математики Марія Вурста, а старшокласники випробували свої математичні здібності у цікавому інтелектуальному шоу “Найрозумніший”. Протягом тижня учні дізналися багато нових фактів про життя відомих математиків, розгадали безліч математичних ребусів, загадок, кросвордів, розв’язали чимало цікавих задач логічного характеру. Учні із задоволенням грали у гру “Математична показуха”, слухали цікаві факти про математику, брали участь у математичних посиденьках.

У рамках математико-фізичного тижня було проведено показові уроки з математики та фізики. Вчителька математики Наталія Коломієць продемонструвала методи роботи в НУШ, провівши урок у 5 класі на тему «Розв’язування вправ». Головною метою цього уроку стало застосування раніше вивченого, відшліфування вже отриманих навичок в ході розв’язування вправ на порівняння звичайних дробів та вміння застосовувати отримані знання до розв’язування задач здоров’язберігаючого характеру. Учні, працюючи в групах, вчилися логічно мислити, аналізувати отримані відповіді, робити висновки, усвідомлено ставилися до ролі математики в повноцінному житті сучасного суспільства.

Вчитель фізики Михайло Ісевич провів урок у 7 класі на тему «Атмосферний тиск. Дослід Торрічеллі». На уроці учні поглибили знання та вміння з теми «Тиск», довели існування атмосферного тиску. Вчитель показав практичне застосування теми за допомогою життєвих прикладів і дослідів на основі знань про атмосферний тиск, учні дійшли висновку, що атмосферний тиск зумовлює протікання важливих навколишніх процесів.

Михайло Ісевич провів захоплюючу гру фізичного змісту “Світ, в якому ти живеш”, учасники якої залишилися задоволеними, адже змогли не тільки відповісти на цікаві запитання, але й подивитися дивовижні досліди.

Завершився тиждень випуском математичних газет. Найактивніші учасники були нагороджені грамотами та заохочувальними призами.

Прокрутити вгору